Kişi
Çocuk
Bebek
Promosyon Kodu
 
Rezervasyon
 
 
 
Rezervasyon

President Astana
Şimdi keşfedin...

Keşfetmek için kaydırın.

Lüks ve konforun buluşma adresi Rixos President Astana, Kazakistan’ın başkenti Astana’da yer alıyor. Konforlu odaları, zengin masaj hizmetlerini alabileceğiniz SPA’sı, denizde yüzme keyfini aratmayacak ısıtmalı havuzlarıyla Rixos President Astana, iş gezilerinizin ve tatillerinizin vazgeçilmez adresi. Otelimiz, Bayterek Kulesi ve ana meydana yakın bir mesafede, Başkanlık Sarayı ve Han Çadırı’nın bulunduğu caddededir. Astana Havalimanı'na uzaklığı ise 12 km’dir. Astana otelleri arasında beklentilerinizi karşılamak üzere tasarlanmış, bölgedeki en lüks oteldir. Rixos President Astana’da konaklamanız sırasında Kazakistan’ın tarihi yerlerini ve en özel mekânlarını da keşfedebilirsiniz.

Bayterek Kulesi

1999 yılında UNESCO tarafından "Dünya Şehri" unvanına layık görülen Astana’nın simgesi Bayterek Kulesi (Baiterek Tower), 105 metre yüksekliğinde özel bir anıttır. Astana’nın manzarasını deneyimleyebileceğiniz kule, bir efsaneden yola çıkılarak tasarlanmıştır. Anıtta yer alan Devlet Başkanı Nazarbayev'in sağ elinin izine elinizi koyduğunuzda Kazakistan Milli Marşı çalıyor. Anıtın içinde ayrıca sanat galerisi, akvaryum ve restoranlar da bulunuyor. Bayterek Kulesi’nin bulunduğu alanın diğer bir ucunda bulunan Cumhurbaşkanlığı Sarayı da Astana’nın önemli mimari yapılar arasında yer alıyor.

Han Çadırı

Fütüristik yapıda tasarlanan Han Çadırı (Khan Shatyr), Orta Asya'nın en büyük alışveriş ve eğlence merkezi olarak başkent Astana'da yer alıyor. Lüks mağazalara ve butiklere ev sahipliği yapan Han Çadırı’nda alışveriş keyfini yaşayabilir, eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Dünyanın en büyük çadırı olarak kabul edilen Han Çadırı, dış yüzeyindeki cam dekoru sayesinde şeffaf tasarımıyla da dikkat çekiyor. Astana'da gezilecek yerlerin başında gelen Han Çadırı, eğlence ve alışveriş tutkunlarının Kazakistan’daki vazgeçilmez adresi.

Barış Piramidi

Dünya barışının sembolü Astana’daki Barış Piramidi, Rixos President Astana’daki konaklamanız sırasında günübirlik olarak ziyaret edebileceğiniz en önemli mekânlar arasında yer alıyor. Dünyaca ünlü mimar Lord Norman Foster tarafından projelendirilen Barış Piramidi’nin opera salonu da oldukça etkileyici. Dış cephesi camla kaplı bu ihtişamlı yapı, Astana'da gezilecek yerler arasında ilk sırada gelen mimari başyapıtlardan biri. Astana Barış Piramidi, dünya barışının ve dinler arası hoşgörünün simgesi olan bir tasarımın ürünü. Size sadece bu farklı mimari eseri keşfetmek kalıyor.

Hazret Sultan Camii

Kazakistan’da son yıllarda inşa edilen en önemli dini yapılardan biri Hazret Sultan Camii’dir. Toplamda 8 bin kişi kapasitesine sahip olan cami, 17 bin metrekarelik alan üzerine kurulu. 10 adet kubbeye sahip olan Hazret Sultan Camii, aynı zamanda sosyal bir tesis olma özelliği de taşıyor. Kütüphane, nikah salonu, ofis, yemekhane gibi pek çok mekânı içinde barındırıyor. Astana’da ziyaret etmeniz gereken bir diğer önemli dini yapı ise Nur Astana Camii. Geleneksel ve modern çizgileri buluşturan caminin bina yüksekliği olan 40 metre, Hz. Muhammed'e vahiy inen yaşı temsil ederken 63 metre uzunluğundaki minarelerin yüksekliği ise vefat ettiği yaşı simgeliyor.

 

President Astana'dan Kareler

  • Rixos President Astana
  • Rixos President Astana
 
Yükleniyor